ОГЛЕДНИ ЧАС СРПСКОГ ЈЕЗИКА

(у корелацији са часом ОДЕЉЕЊСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ)

одржан 24.11.2015. са ученицама шестог, седмог и осмог разреда, имао је провокативну и инспиративну тему: САМОПРОЦЕНА ЛИЧНИХ ВРЛИНА, ЗНАЊА И УМЕЊА. Часу је претходила Анкета у којој су девојчице одговориле на питања попут ових

• Наведи неколико својих ВРЛИНА.
  • Шта ти ЗНАШ, те би то истакла пред неким ко жели да те упозна у правом светлу?
  • Шта УМЕШ и сматраш то својом предношћу пред вршњацима?
  • Којим својим ОСОБИНАМА би се похвалила (фиизичким, моралним, духовним, душевним)?

Након анкете уследила је систематизација одговора и припрема за расправу и интервју са девојчицама, што је истовремено била усмена припрема за гостовање 19 наших ученица на првом програму РТС у емисији А сада, Рада, 29.11.2015.у Београду..

Час је одржала Душанка Тричковић (предметни наставник) са 28 девојчица-ученица 6,7 и 8.разреда.. Овом огледном часу присуствовала је Марјаном Влајнић (педагог), Руселена Милић (директор) и још 7 наставника наше школе.

Атмосфера је била динамична, интервјуи инспиративни, полемика занимљива. Присуство ученица различитог узраста у разговору на исту тему учинило је овај час и огледним и угледним у правом смислу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA