ГОСТОВАЊЕ НА РТС

Група наших ученица 6,7 и 8.разреда гостовала је на Првом програму РТС у емисији ” А сада , Рада “ 29.11.2015. код уреднице и водитељке Раде Ђурић која је , одушевљена резултатима анкете ” Самопроцена личних врлина , знања и умења “ , позвала нас у госте . Путем ових фотографија преносимо део атмосфере са пута и из студија 9 на РТС .

12316212_1680087848940107_887109378434393427_n  12278726_1680087448940147_6146879468137924657_n  12278775_1680087935606765_2580332246455598399_n

СПИСАК УЧЕНИЦА И ПРАТИЛАЦА ЗА ГОСТОВАЊЕ : Оливера Младеновић, Радмила Стоилјковић, Теодора Миладиновић, Љиљана Дабановић, Валентина Маринковић, Наталија Коцић, Тара Станојевић, Бојана Живковић, Анастасија Лазаревић, Невена Станковић, Ђина Бијелић, Ива Младеновић, Драгана Гледић, Сара Илић, Божичевић Николина, Мариновић Ана, Вања Коцић, Ивона Стефановић, Ђоковић Александра, Маја Влајнић – педагог, Руселена Милић- директорица

Вођа пута: Проф. Душанка Тричковић

Неколико навода из писма уредници и водитељки Ради Ђурић:

xxxx

Predajem maternji jezik i književnost učenicima osmog, sedmog, šestog i petog razreda, uzrastu najzanimljivijem i najosetljivijem. I, zamislite, više je radosnih dana sa njima nego onih turobnih; više je ponosa no brige; više ljubavi nego nasilja… Tako je kod nas, još uvek, unatoč nevoljama koje prate svakodnevni život i roditelja i dece nam.

A evo i zašto je tako, šta mi obnavlja energiju i održava nadu u nadmoć dobra, časti i pravih ljudskih vrednosti.

Prateći sumanuto obrušavanje SISTEMA VREDNOSTI, i preko medija i „preko puta“, sprovela sam anketu među učenicama (devojčicama) koje poznajem, kojima predajem, želeći da snimim njihovo viđenje sopstvenih vrednosti i samoprocenu ličnih VRLINA. Anketu i njene rezultate neću Vam prepričavati, no Vam je šaljem u originalu. Na pitanja su odgovarale lično, saamostalno, bez mog upliva. Uskratila sam im i objašnjenja pitanja, navođenje primera, znajući da bi im to suzilo samoprocenu.

Draga Rado, ja sam srećna što sam okružena devojčicama koje cene i prepoznaju kod sebe upravo one osobine koje (još uvek) smatramo najplemenitijim, najhumanijim, a nisu podlegle diktatu lažnih vrednsoti kojima nas miniraju i potresaju kodeks ustaljen u našoj tradiciji i kulturi.

xxxx

Kako god neskromno zvučalo, gotovo sam sigurna da ste me razumeli i da ćete naći prostora za moje devojčice u nekoj od Vaših emisija ili priloga, a ako možermo da biramo, neka to bude u emisiji „A sada Rada“.

Srdačno, nestrpljivo čekajući Vaš odgovor,

Dušanka Šuput Tričković

profesor književnosti u OŠ „Kosta Stamenković“ u S. Miletiću

OLYMPUS DIGITAL CAMERA