МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

21. фебруар, обележен је ове године такмичарским активностима у ОШ “Коста Стаменковић”  у Српском Милетићу.

Спроведена су два школска такмичења из предмета српски језик, као предуслов за излазак ученика на општинска такмичења.

На такмичењу из српског језика и језичке културе учествовало је 6 ученика, при чему је број учесника петог разреда заинтересованих за такмичење неочекивано велик- њих петоро:

1. Тамара Божичевић

2. Сава Ристић

3. Марко Стојковић

4. Мила Младеновић

5. Филип Јовановић

Критеријуме за учешће на општинском нивоу такмичења остварило је прво троје учесника са овог списка.

На општинском такмичењу шести разред ће имати само једног представника из наше школе, а то је Марко Милић.

Амбицију да учествују у обележавању 225 година Карловачке гимназије, тако што би учествовале на IV Републичком такмичењу из књижевности – Књижевној олимпијади, имао је, ове године, знатан број ученика наше школе:

1. Тара Станојевић

2. Наталија Коцић

3. Ива Младеновић

4. Николина Божичевић

5. Бојана Живковић

6. Вања Коцић

а директно право учешћа на Општинском и Окружном такмичењу остварила је Јелена Недељковић, освојивши IV место на прошлогодишњој Републичкој Књижевној олимпијади.

Задовољивши све формалне критеријуме за учешће на Општинском такмичењу из књижевности, свих седам ученица са наведеног списка биће учеснице Књижевне олимпијаде 5.03.2016. у Српском Милетићу, у нашој школи, домаћину овог такмичења од његовог почетка.

Организатор:

Душанка Шупут Тричковић