KNJIŽEVNA OLIMPIJADA OSNOVACA U SRPSKOM MILETIĆU

Opštinsko takmičenje iz književnosti, Književna olimpijada, održana je 7.3.2020.u Osnovnoj školi „Kosta Stamenković“ u Srpskom Miletiću. Ova škola je domaćin takmičenja učenika sedmog i osmog razreda još od osnivanja Olimpijade. Najuspešniji učesnici takmičenja stekli su pravo da se okušaju na višem nivou takmičenja, na Okružnom takmičenju iz književnosti, gde će im se pridružiti jednako uspešni đaci iz ostalih opština Zapadnobačkog okruga.

Pohvalnice su zasluženo dobili svi učesnici, a diplomama sa takmičenja su se okitili sledeći:

• Simon Vogrinc Kostić i Teodora Kokotović iz odžačke škole „Branko Radičević“, a za to se pobrinula njihova nastavnica Tijana Ognjenović;
  • Anđela Palenkaš i Dunja Đorđević iz Karavukova, sa nastavnicom Nadicom Stamenković;
  • Tea Arizanović i Nikolina Mihajlović iz škole u Srpskom Miletića, a za to je zaslužna nastavnica im Dušanka Tričković;
  • Tea Stzojković iz škole „Miroslav Antić“, sa nastavnicom Sanjom Držaić.

Višegodišnji učesnici ovog takmičenja rado dolaze u miletićku školu, kako navode, zbog odlične atmosfere pre i posle takmičenja, druženja i razmene iskustvava sa prethodnih susreta. 8005323.8-3.lnp?gSwdiht?�I?Sepxritaoi_nadet?