Maнифестација “Хајде да се дружимо”

На манифестацији “Хајде да се дружимо” која је одржана у уторак, 10. маја, поред ученика наше школе учествовале су и друге школе.

Програм је као и увек када у њему учествују деца био раздраган и весео, а публика је знала да аплаузом награди најмлађе за показано на сцени Дома културе у Српској Милетићу.

Дружење је отворила луткарска група “Људићи” са представом “Деда, репа и остали”, са којом се ОШ “Коста Стаменковић” успешно представила на покрајинској смотри у Новом Саду.

Девојчице из милетићке школе извеле су шпански плес.

Ученици ОШ “Вук Караџић” из Дероња представили су се ритмичком вежбом и ритмичком игром, док су ђаци из ОШ “Никола Тесла” у Бачком Брестовцу извели драмску тачку “Личани”.

Основци из Оџака из ОШ “Бранко Радичевић” припремили су хип-хоп игру, игру “Каљинка” и рецитацију и песму на руском језику, а њихови другари из ОШ “Бора Станковић” у Каравуково извели су 3 плесне тачке.

Циљ манифестације у Српској Милетићу није само представљање школа и показивање креативности ученика, већ и дружење ученика са вршњацима и учитеља и наставника са колегама из других школа, које је по завршетку програма настављено у просторијама ОШ “Коста Стаменковић”.

2 4 26 37 59 63 67 77 78 82 83 41 91 107 124 135 170 173 195 240 10 9 15 16