У мају месецу 2019. године у Београду је одржано Републичко такмичење из биологије на ком је учествовала ученица седмог разреда Николина Михајловић, која је освојила друго место, 97/100 бодова.
Monthly Archives: August 2019
Школа пливања
Школа пливања
Након завршетка школске године, један број ученика је похађао школу пливања у Бањи Јунаковић.
Школа пливања је трајала од 1.7. до 8.7. Сваког јутра се кретало из центра села аутобусом и у поподневним часовима ученици су се враћали кући. Овог лета нас је време послужило у термину када смо одлазили на пливање, тако да су деца уживала у чарима лета на базенима Бање Јунаковић.
Школа пливања ове бање и школа у Српском Милетићу имају већ вишегодишњу сарадњу, тако да је много деце из наше школе прошло њихову пливачку обуку. Велики број деце и кад науче да пливају, више година заредом одлазе да би усавршили пливање, али и да би се разонодили и забавили током лета.
Ивана Момчиловић и Давор Момчиловић
Дечји радови током школских 2015-2019
Арабеска и Васкрс
Експерименти у настави физике
У школској 2018/2019 години, на часовима физике ученици су имали прилике да мало више „експериментишу“
Тешко је објаснити значај екперимената у настави физике у пар редова.
Они су ту да нам приближе појмове, физичке величине и појаве у природи, ту су да нам остану урезани у сећање мало дужи временски период од тек написаних слова у свесци.. формула и дефиниција.
На крају, они су ту да мени, наставнику физике, помогну да нађем пут до срца ученика, да покушам да им оставим у сећању макар неко слово Ф од физике.
Има ли лепшег осећаја у току предавања од онога када ученици који су са страхом ишчекивали часове физике, кажу како им је физика занимљива.
Свака појава у природи може се описати помоћу „посуде“, чаше, салвете, свеће, балона… Нису нам потребни изговори јер се уз мало појављују и осмеси на лицима наших ученика.
Тако смо ми протекле школске године описивали равнотежу са кашиком, виљушком и шибицом.
Доказали смо да тела од истог материјала могу или потонути или плутати, зависи од облика тела.
Показали смо да се густина воде повећава додавањем соли, као и да тела која имају исту густину као вода лебде.
Прича се да су часови експерименталних вежби били толико занимљиви да смо увек имали посматрача, два, са стране.